ЗАХИЩАЄМО САД ВІД ПАРШІ: ОБРОБЛЯТИ, НЕ МОЖНА ЗВОЛІКАТИ!

Станом на першу декаду квітня в усіх регіонах України в плодових садах почалися активні роботи по захисту насаджень. Фактично скрізь як на яблуні, так і на груші розкрилися бруньки, а більшість сортів перебувають у фазі мишаче вушко.

Похолодання, що накрило всю територію країни із рясними дощами, тимчасово призупинило активний розвиток плодових. Але незабаром, після потепління, що очікується після вербної неділі, рослини з новою силою почнуть процес активної вегетації. А рясні дощі та підвищена вологість повітря будуть сприяти первинному зараженню плодових дерев паршею. Про це переконливо свідчать дані метеостанцій, які прогнозують високий ризик ураження багаторічних насаджень паршею.

Час вже зараз подбати про превентивний захист вашого саду!

Найкращим рішенням в цей час, аби уникнути втрат врожайності, є застосування контактних, а саме мідьвмісних фунгіцидів.

Спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують, не зволікаючи, провести обробку новим сучасним фунгіцидом АРТЕМІКС у нормі 2,0-2,6 л/га, або ж застосувати добре відомий та перевірений досвідом фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА в нормі 2,0 л/га.

Якщо Ви вже встигли провести першу обробку фунгіцидом МЕДЯН ЕКСТРА раніше, то зараз доцільним буде застосування фунгіциду МАНЗАТ у нормі 2,5-3,0 кг/га чи обробка новим фунгіцидом на основі двох форм міді - АРТЕМІКС.

В цей період триває активний розвиток дерев, але ще немає достатньої листової поверхні, щоб застосовувати системні препарати проти парші, та й температури, які наразі встановилися, не достатні для їх ефективної роботи. Бруньки розвиваються, утворюються молоді листочки, і в той же час в саду є сильний тиск парші. В таких умовах обробки доводиться робити майже щотижня, інакше є ризик пропустити первинне ураження, яке в подальшому дуже ускладнить боротьбу із паршею в саду.

Досвідчені садові експерти рекомендують додати до цієї обробки фунгіцид ТОПСІН-М, який сприятиме кращому загоюванню ран після пізньої обрізки, допоможе боротися із хворобами деревини (наприклад Nectria) та стримуватиме розвиток борошнистої роси. Особливо це актуально в тих садах, де ще з осені спостерігалось ураження молоді пагони борошнистою росою та де є великий запас інфекції в бруньках.

Рекомендовані бакові суміші:


Тож не зволікайте з обробками та вчасно захищайте свій сад, щоб отримати якісний та щедрий врожай!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.