ЗАХИСТ КАРТОПЛІ ТА ОВОЧІВ ВІД ХВОРОБ

На календарі початок літа і на польових культурах, якщо говорити про агрозаходи, вже багато чого зроблено. Так, наприклад, на Півдні аграрії вже навіть готуються до збору врожаю озимого ріпаку. В той же час для овочівників та картоплярів все тільки починається. Тож, саме зараз потрібно планувати захист від шкідників та хвороб.

Традиційно щороку картоплі та томатам дошкуляють альтернаріоз та фітофтороз (фото 1), які здатні суттєво вплинути на врожай, а інколи і повністю, як у випадку томатів, можуть його знищити. Незважаючи на успіхи селекції та розвитку біологічних продуктів, нажаль, на сьогоднішній день ефективної альтернативи застосуванню хімічних фунгіцидів немає, особливо, коли на полі складаються сприятливі для розвитку хвороб умови.

Фото 1. Прояви хвороб (альтернаріозу та фітофторозу) на картоплі та томатах

Альтернаріоз розвивається в сухих умовах і дуже часто на ранньому етапі розвитку рослин. Тому в багатьох країнах хвороба часто має іншу назву – рання суха плямистість. В той же час для фітофторозу, особливо для його масового розвитку та поширення, потрібна волога, і часто розповсюдження хвороби співпадає з кінцем вегетації.

Тим не менш, кліматичні умови мінливі і навіть на початку літа може встановитися дощова погода, яка посприяє раннім проявам фітофторозу.

Важливо пам’ятати, що як і для всіх інших хвороб, найкращою стратегією контролю фітофторозу й альтернаріозу на овочах є застосування фунгіцидів із сильною профілактичною дією. Саме такі фунгіциди є в портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» і ми рекомендуємо обов’язково включати їх в систему захисту томатів та картоплі.

Базовими рішеннями для контролю альтернаріозу та фітофторозу є препарати на основі манкоцебу, тож радимо звернути увагу на ефективний та сучасний фунгіцид МАНЗАТ.

Препарат застосовується із нормою 1,2-1,6 кг/га, має сучасну формуляцію на основі манкоцебу із найменшим розміром часточок, комплекс ад’ювантів в своєму складі та підвищену стійкість до змивання.

Наступним важливим продуктом, який варто включити в схему захисту овочів, є фунгіцид НАУТІЛ - комбінований фунгіцид, що містить в своєму складі цимоксаніл та манкоцеб.

НАУТІЛ працює проти фітофторозу та альтернаріозу і, на відміну від попереднього продукту, має не лише контактну дію, а й системні та лікувальні властивості. Препарат застосовується з нормою 1,8-2,0 кг/га і є відмінним рішенням для застосування в середині вегетації.

Хотіли б звернути окрему увагу картоплярів: радимо завжди пам’ятати про можливість сильного розвитку фітофторозу, що веде за собою ураження бульб, а також про те, що коло продуктів, які контролюють фітофтороз бульб, дуже обмежене.

Одним із кращих фунгіцидів на ринку в цьому сегменті є препарат РАНМАН ТОП. Норма застосування: 0,5 л/га.

РАНМАН ТОП дозволяє проконтролювати фітофтороз на всіх стадіях його розвитку. Препарат забезпечує надійний захист нового приросту, а також проявляє профілактичну та лікувальну дію (протягом перших 24 годин після внесення). Покращена формуляцію дозволяє витримувати опади до 80 мм. Саме виходячи з таких характеристик, можемо рекомендувати даний фунгіцид як надійну та дієву складову вашої системи захисту.

Господарства, які використовують дощування можуть не переживати, що препарат змиється дощем. А для овочівників додатково до потужного контролю фітофторозу гарною новиною є низька токсичність продукту та короткий інтервал до збору врожаю. Для прикладу на томатах він складає лише 7 днів, а на картоплі - 14 днів.

Важливим інструментом для посилення дії фунгіцидів в складних умовах є застосування ад’ювантів. 

Рекомендуємо ад’ювант, який розроблений спеціально для застосування із фунгіцидами - КРУСЕЙД.

КРУСЕЙД знижує поверхневий натяг робочого розчину, дозволяючи рідині рівномірно та швидко розповсюджуватися у місцях, що ускладнені для зволоження (поверхні рослин вкриті восковим нальотом, стебла рослин та густо опушені поверхні молодих листків).

Препарат запобігає стіканню робочого розчину, зменшує кількість дрібних аерозольних крапель, забезпечуючи повне охоплення рівномірно по всіх частинах рослини. Покращує розповсюдження контактних фунгіцидів по поверхні листя, стебла та підсилює проникнення діючих речовин системних фунгіцидів в середину рослини. Характерною особливістю робочих розчинів із використанням КРУСЕЙД є суттєве підвищення контролю фітофторозу картоплі та томатів до 20%.

Подбайте завчасно про майбутній врожай!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.