ПРОТРУЄННЯ НАСІННЯ СОЇ БЕЗ СТРЕСІВ ТА ПЕРЕПЛАТ

Протруєння насіння -  обов’язковий елемент технології вирощування сої.  Захист рослин з моменту посіву є запорукою здорових сходів, що є дуже важливо, адже на насінні сої та в ґрунті зберігається безліч патогенів, а, отже, потрібно підібрати такий протруйник, який би мав широкий спектр контролю захворювань та водночас не пригнічував проростки.

Протруйник ФУНАБЕН Т контролює цілий комплекс грибкових патогенів (церкоспороз, септоріоз, фузаріоз, пероноспороз та ін.) та, що дуже важливо, збудників бактеріальних захворювань, котрі зберігаються на насінні. 

На ці властивості препарату варто звернути особливу увагу, оскільки дуже часто фермери використовують насіння сої низьких репродукцій, а переважна більшість діючих речовин, які застосовуються для протруєння сої, бактеріальні хвороби не контролює взагалі. Тому останнім часом проблема контролю бактеріозів в посівах сої є дуже актуальною.

Рекомендуємо:

  • для контролю грибкової інфекції достатньо використати 2,5-3,0 л/т ФУНАБЕН Т;
  • для контролю бактеріальної та змішаної інфекції потрібно підвищити норму застосування до 3,0-3,5 л/т ФУНАБЕН Т.

Результати досліджень та практичного застосування свідчать, що  ФУНАБЕН Т не пригнічує сою на ранньому етапі розвитку, а також не пригнічує розвиток ризобактерії, що живуть у ґрунті й допомагають фіксувати атмосферний азот.

Відмінним партнером для бакової суміші з ФУНАБЕН Т є біостимулянт АМАЛГЕРОЛ

Крім властивостей біостимулянта, АМАЛГЕРОЛ має здатність активувати ґрунтову мікрофлору, позитивно впливає на ріст та розвиток бульбочкових бактерій, покращує енергію проростання насіння та збільшує масу кореневої системи. 


Багаторічний досвід застосування АМАЛГЕРОЛ свідчить, що обробка насіння у нормі 2,0 л/т забезпечує гарний старт рослин та збільшення врожайності на 10-20%.

Отже, використання АМАЛГЕРОЛ в якості біостимулянта для обробки насіння дозволяє отримати  здорові, дружні та потужні сходи рослин сої. 

На полях, де часто висівається соя та раніше застосовувалися ризобактерії, обробку інокулянтами можна замінити обробкою насіння препаратом АМАЛГЕРОЛ, який стимулює розвиток природніх штамів бактерій.

Вартість обробки насіння препаратом АМАЛГЕРОЛ у нормі 2,0 л/т еквівалентна близько 40-50 кг товарного зерна сої, прибавка ж за багаторічною практикою використання дорівнює близько 200 - 300 кг/га, або навіть більше.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Мельничук, Технічний експерт Центрального регіону

+38 (095) 001-39-60

andrii.melnychuk@summit-agro.com.ua