РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РАННЬОВЕСНЯНОМУ ЗАХИСТУ САДІВ ЗЕРНЯТКОВИХ КУЛЬТУР

Рання весна цього сезону сприяла ранньому початку вегетації і саме зараз, у фазу набрякання бруньок, пора провести викорінюючу обробку саду зерняткових культур від шкідників та хвороб.

З метою зниження чисельності таких зимуючих шкідників, як щитівки,  кліщі, попелиці, листоблішки, тощо, рекомендуємо провести обробку  препаратом ОЛЕМІКС 84, КЕ.  Препарат створено на основі мінеральної олії та комплексу  поверхнево-активних речовин. Обробка 2%-ним розчином препарату створює  на поверхні дерева плівку, яка перешкоджає доступу повітря для  шкідників, спричиняючи їх загибель. Додавання до робочого розчину  мідьвмісного фунгіциду МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС з нормою витрати 2,0 л/га, знизить початковий інфекційний фон та  допоможе поборотися з лишайниками (для боротьби із лишайниками норма  застосування МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС має бути збільшена до 3,0 л/га, а норма витрати робочої рідини становити не менше 1000 л/га).

Для профілактики грибкових та бактеріальних хвороб у фазу «мишаче вушко» рекомендуємо повторити обробку фунгіцидом МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС з нормою витрати 1,5-2,0 л/га. Препарат створює на поверхні рослини  захисний шар міді, припиняючи проростання спор та не допускаючи  потрапляння патогенів у рослину, а також чинить бактерицидну дію.  Додайте інсектицид БАЛАЗО, КЕ у нормі витрати 0,4-0,5 л/га, якщо спостерігається заселення саду  довгоносиками-квіткоїдами та для зниження чисельності кліщів на рухомих  стадіях розвитку.