РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАХИСТУ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ВІД ФУЗАРІОЗУ КОЛОСУ (травень 2018)

Фузаріоз колосу знижує врожайність культури, негативно впливає на якість та масу зерна, заражене зерно є джерелом ураження для наступних врожаїв. Крім того, гриби роду Fusarium в процесі життєдіяльності виділяють  мікотоксини – речовини, які є небезпечними для життя як людини, так і тварин. Тому дане зерно є непридатним для харчових, хлібопекарських цілей чи годівлі тварин.

Зараження фузаріозом колосу відбувається у фазу цвітіння озимої пшениці. Саме в цей  час потрібно приділити увагу фунгіцидному захисту.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» має у своєму портфоліо комплекс фунгіцидів, які ефективно контролюють збудника даної хвороби. 

ІКАРУС, 250 ЕВ – фунгіцид, на основі тебуконазолу, 250 г/л. Показує високу ефективність  проти фузаріозу колосу у нормі 1 л/га. Крім того, ІКАРУС, 250 ЕВ, на відміну від аналогів, має унікальну антикристалізаційну решітку, що не допускає кристалізацію препарату. Спеціальні лабораторні тести показали високу розчинність ІКАРУС, 250 ЕВ  як у м’якій, так і у жорсткій воді при температурі води від +5°С.

ТОПСІН-М 500, КС – оригінальний японський препарат, перевірений часом. Він контролює не тільки фузаріозні гриби, а і значно стримує розвиток мікотоксинів. Норма застосування: 1,4 л/га.

ЯМАТО, СЕ (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л) – прогресивний фунгіцид, що широко використовується в країнах Європи проти фузаріозу та септоріозу колосу на озиму пшеницю. ЯМАТО, СЕ поєднує в собі діючі речовини з різних хімічних груп, чим зумовлена його посилена дія на збудників хвороб. Норма застосування: 1,5 л/га.

Найбільш оптимальним періодом для застосування фунгіцидів є початок цвітіння озимої пшениці (ВВСН- 61-65), коли культура чутлива до інфікування хворобами колосу.