РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО БОРОТЬБИ ЗІ ШКІДНИКАМИ ОЗИМОГО РІПАКУ У ФАЗУ БУТОНІЗАЦІЇ

Погодні умови, що склалися весною 2019 року в Україні, сприяють швидкому росту рослин озимого ріпаку та початку бутонізації. Саме в цей час треба уважно пильнувати за розвитком таких небезпечних шкідників, як прихованохоботники та ріпаковий квіткоїд.

Із прихованохоботників найшвидше з'являються хрестоцвітий прихованохоботник (Ceutorhynchus picitarsis) та великий ріпаковий прихованохоботник (C. napi). За температури повітря вище +6°С ці шкідники починають виходити з місць зимівлі, масово вилітають за температури +9°С…+12°С.

Ріпаковий квіткоїд (Meligethes aeneus) – один з найрозповсюдженіших шкідників  ріпаку, який пошкоджує нерозкриті бутони ріпаку – прогризає їх,  харчується пилком, пошкоджує зав’язь квітки, квітконіжки та чашолистики,  а в подальшому – відкладає у них яйця. Бутони, в яких поселився  квіткоїд, починають жовтіти і відпадають. Якщо вони й продовжують  розвиватись, то ростуть деформованими.

Тому саме на початку бутонізації ріпаку озимого для ефективної боротьби з вищезгаданими шкідниками ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати двокомпонентний інсектицид ІНАЗУМА, ВГ в нормі 0,24 кг/га.

ІНАЗУМА, ВГ має як контактну, так і системну дію на шкідників, блискавично знищуючи їх та забезпечуючи подовжений захист.

Ефективність препарату мало залежить від коливань температури та фази розвитку шкідника.

Для отримання максимального врожаю рекомендуємо об’єднати обробку проти шкідників із застосуванням інноваційного біостимулянту АМАЛГЕРОЛ, ЕВ. Норма внесення: 1,0-1,5 л/га. Така обробка дозволить одночасно  контролювати основних шкідників та сприятиме кращому розвитку рослин,  кращому цвітінню та запиленню, і як наслідок, дасть можливість підвищити врожайність.

Крім того, в даній суміші АМАЛГЕРОЛ, ЕВ виконує ще і роль ад’юванта: покращує розподілення розчину по поверхні листа та сприяє кращому проникненню, підсилюючи тим самим роботу інсектициду.

За консультацією звертайтесь до представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!