РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОТРУЮВАННЯ НАСІННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (серпень 2018)

Цього року в більшості регіонів країни в період дозрівання та збору врожаю озимої пшениці спостерігалася дощова погода, що унеможливило своєчасний збір врожаю та призвело до сильного розвитку грибкової інфекції. Часто дозріле зерно довгий час лишалося незібраним і на ньому додатково розвивалися гриби сапрофіти.

Тож, в багатьох господарствах, в тому числі і насіннєвих, спостерігається складна картина із якістю посівного матеріалу.

Таким чином, традиційне протруювання насіння озимої пшениці має ще більш важливе значення, а, особливо, вірний підбір протруйників із врахуванням всіх вищезгаданих факторів.

Для отримання рівномірних і здорових сходів озимих зернових культур фахівці компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати високоефективний двокомпонентний протруйник з контактною та системною дією ФУНАБЕН Т 480, ТН.

Діючі речовини: тирам (332 г/л) + карбендазим (148 г/л).

ФУНАБЕН Т 480, ТН призначений для протруювання насіння озимої та ярої пшениці, ячменю, а також насіння ярого та озимого ріпаку від цілого спектру хвороб. Препарат містить дві діючі речовини, які характеризуються системною (карбендазим) та контактною (тирам), дією. Завдяки поєднанню цих речовин, розширюється спектр дії препарату ФУНАБЕН Т 480, ТН та підвищується ефективність протруйника.

Карбендазим – це системна діюча речовина, що контролює не лише поверхневу, а і глибинну інфекцію впливаючи на поділ клітин гриба. Високоефективний проти сажкових грибів, церкоспорельозної та фузаріозної кореневих гнилей, пліснявіння насіння. На відміну від багатьох діючих речовин, які використовуються для протруювання насіння, карбендазим не має ризику виникнення резистеннтності патогенів до нього.

Тирам - це багатофункціональна контактна діюча речовина, що контролює грибкову та бактеріальну інфекції запобігаючи проростанню спор та бактерій , які знаходяться на поверхні насіння та у грунті, що контактує з насіниною, за рахунок цього має високу ефективність проти кореневих гнилей, пліснявіння насіння та  альтернаріозної насіннєвої інфекції.

Реєстрація ФУНАБЕН Т 480, ТН в Україні

Що дуже важливо, ФУНАБЕН Т 480, ТН довго зберігається в ґрунті, створюючи «безпечну зону» навколо молодого паростку та запобігає повторному інфікуванню через контакт із ґрунтовими грибковими патогенами. ФУНАБЕН Т 480, ТН дозволяє отримати дружні та сильні сходи, адже на відміну від триазольних препаратів він не має інгібуючого ефекту (гальмування росту), а навпаки має позитивний вплив на розвиток сходів. Це новий ефективний та доступний інструмент для розкриття потенціалу культури.

Задля отримання розкриття  повного потенціалу культури спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати при протруюванні насіння бакову суміш:

ФУНАБЕН Т  2,5 л/т + АМАЛГЕРОЛ 1,5- 2,0 л/т

АМАЛГЕРОЛ, ЕВ - це інноваційний біостимулянт та біоактиватор ґрунту.

Унікальність препарату АМАЛГЕРОЛ, ЕВ полягає в тому, що він  впливає на схожість, енергію розвитку та ріст рослини, допомагає створити потужну кореневу систему що дозволяє рослині краще розвиватися в несприятливих умовах навколишнього середовища. АМАЛГЕРОЛ, ЕВ сприяє більш ефективному використанню води рослиною, тим самим захищаючи його під час посушливого періоду, а також допомагає протистояти негативному впливу низьких температур;   активує ґрунтову  мікрофлору та покращує структуру ґрунту, позитивно впливає на мікробіоценоз та аерацію ґрунту, сприяє посиленому росту кореневої системи, підвищує засвоєння рослинами поживних речовин із ґрунту, безпечний для комах, не фітотоксичний для сільськогосподарських культур. 100% натуральний продукт, придатний для використання в органічному землеробстві.

Основна мета застосування препарату АМАЛГЕРОЛ, ЕВ:

  • відновлення родючості ґрунту та активація ґрунтової мікрофлори;
  • посилений розвиток кореневої системи;
  • відновлення після пестицидних та температурних стресів;
  • протидія заморозкам.