РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ СОНЯШНИКА ВІД ХВОРОБ

Цього року початковий період росту соняшнику у більшості регіонів України збігся з умовами прохолодної та вологої погоди, місцями зі значним перезволоженням та нерівномірними ослабленими сходами. А на сьогоднішній день спостерігається стрімке наростання середньодобових температур, що у поєднанні з високою вологістю повітря сприяє розвитку та поширенню хвороб. В таких умовах потрібно вибудувати ефективну систему захисту культури, не очікуючи появи візуальних проявів хвороб. Останніми роками спостерігається збільшення втрат в результаті ураження соняшника такими хворобами, як фомоз, сіра гниль та іржа, а за умови насичення сівозміни соняшником, ріпаком та соєю, надзвичайно шкодочинною хворобою, яка може призвести до втрати значної частини врожаю, є склеротиніоз (або біла гниль).

З метою попередження поширення хвороб соняшнику в сприятливих для їх розвитку умовах, компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує у фазі 6-8 справжніх листків культури застосувати надійний системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС.

Цей препарат проявляє активну профілактичну, викорінюючу та лікувальну дії, швидко розподіляючись по рослині, гальмуючи поділ клітинного ядра та зупиняючи дихання патогенів найпоширеніших хвороб, включаючи білу гниль. Норма витрати препарату становить 1,2 - 1,4 л/га.

Другу обробку рекомендуємо провести у фазу відокремлення суцвіть комбінованим високосистемним фунгіцидом лікувально-профілактичної дії ЯМАТО, СЕ, який крім тіофанат-метилу має у своєму складі тетраконазол. Ця інноваційна діюча речовина, на відміну від інших препаратів на основі триазольних сполук, має найкращій баланс між розчинністю в воді і розчинністю в жирах, завдяки чому забезпечує швидке проникнення в тканини соняшнику і активно переміщується в них.

Рівномірний перерозподіл в рослині, без накопичення в окремих її частинах, забезпечує відмінний довготривалий профілактичний та захисний ефект. Препарат застосовується в нормі 1,5 л/га та надійно забезпечує повний захист соняшнику практично від усього спектру найпоширеніших небезпечних хвороб, включаючи білу та сіру гнилі, фомоз, фомопсис, іржу, борошнисту росу та аскохітоз.

Звертаємо Вашу увагу на те, що зараз рослини соняшника перебувають у стресовому стані. Це пов’язано із затяжними опадами, що пройшли по всій території України, а також вплив на соняшник спричинили гербіцидні обробки.

Для відновлення рослин після стресу, підвищення їх імунітету, стійкості до несприятливих умов навколишнього середовища, значного покращення балансу живлення рекомендуємо застосувати разом із першою фунгіцидною обробкою соняшника інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.

Рекомендована бакова суміш:

Захистіть свій урожай оригінальними та надійними засобами захисту рослин!

За консультаціями звертайтесь до представника компанії

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або до головного офісу:

+38 (044) 494-37-04