РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ СУНИЦІ ТА МАЛИНИ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

В Україні стрімко зростає популярність вирощування ягідних культур як для власного споживання, так і на експорт у різні країни світу, у свіжому та замороженому вигляді.

Суниця та малина вітчизняного виробництва мають відповідати високим міжнародним вимогам, однією з яких є відсутність залишків пестицидів у готовій продукції.

Надзвичайно небезпечною хворобою суниці та малини, що за вологих умов може спричинити втрату більшої частини врожаю, є сіра гниль (Botrytis cinerea). Первинне зараження зазвичай відбувається під час цвітіння, але збудник при цьому залишається неактивним до початку дозрівання ягід. З метою контролю цього захворювання застосовують фунгіциди під час цвітіння культури (2-3 обробки) та перед дозріванням ягід (теж мінімум 2-3 обробки). Так як ці періоди і в суниці, і в малини розтягнуті, то обмежитися двома обробками і при цьому забезпечити ефективний контроль дуже важко.

Слід бути дуже обережними з обробками хімічними фунгіцидами і дотримуватися строків очікування до збору врожаю, щоб уникнути перевищення залишків пестицидів у ягодах.

Тож як отримати здорові ягоди товарного вигляду та забезпечити безпечність та чистоту продукції?

Альтернативою є використання біологічного фунгіциду, який би мав високу ефективність проти хвороб, був безпечним для довкілля та споживачів та не був занадто дорогим.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» має такий продукт у своєму портфоліо!

БЕСТКУР, РК – унікальний біологічний фунгіцид проти сірої гнилі на малині та  суниці. Препарат на 100% натуральний, сертифікований для використання в  органічному землеробстві у Європі та має сертифікат «Органік Стандарт» в  Україні.

До складу біопродукту входять екстракти двох видів гіркого апельсину (Citrus reticulata і Citrus aurantium),  тому обробки можна проводити прямо перед збором урожаю. За умови  попередніх обробок хімічними фунгіцидами під час цвітіння, препарат  забезпечує більше 70% ефективності в залежності від погодних умов і  стану насаджень.

Діаграма 1

Крім того, використання біофунгіциду БЕСТКУР, РК у рази зменшує відсоток уражених ягід під час зберігання та реалізації продукції у свіжому вигляді (див. Діаграму 1).

З урахуванням цих факторів, рекомендована схема захисту ягідних культур від сірої гнилі має наступний вигляд: в період цвітіння застосовується потужний хімічний ботритицид, а далі - в період формування і дозрівання ягід - БЕСТКУР, РК. Обробки біопродуктом БЕСТКУР, РК можна повторювати декілька разів і не турбуватися про залишки пестицидів у плодах.

БЕСТКУР, РК має подвійний механізм дії, який полягає як у прямій фунгіцидній дії шляхом руйнування клітинної стінки патогену, так і в підвищенні імунітету рослини для забезпечення природньої стійкості проти хвороб.

БЕСТКУР, РК безпечний для бджіл, не має неприємного запаху, що дуже важливо саме для суниці, якій властиво вбирати в себе сторонні запахи.

Наразі стрімкої популярності набуває органічне вирощування суниці та малини, де застосування хімічних фунгіцидів практично заборонено. При органічному вирощуванні ягід БЕСТКУР, РК стане в нагоді двічі – під час цвітіння та в період дозрівання ягід.

Застосування БЕСТКУР, РК у нормі 1,0 - 1,5 л/га забезпечить ефективний контроль сірої гнилі без залишків пестицидів у продукції.

За консультаціями звертайтеся до провідного спеціаліста ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» з садівництва Андрія Осикового, моб.: +38 (050) 469-39-33, або телефонуйте до Головного офісу:  +38 (044) 494-37-04