РОЗВИТОК ПОТУЖНОЇ КОРЕНЕВОЇ СИСТЕМИ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (серпень-вересень 2018)

Розвиток потужної кореневої системи є запорукою успіху для всіх сільськогосподарських культур. А особливо це важливо для озимих культур (зокрема озимих зернових), так як в осінньо-зимовий період рослини отримують безліч стресів і розвинута коренева система дозволить їм добре перезимувати, а навесні сформувати гарний врожай.

Елементів, що впливають на розвиток кореневої системи, дуже багато. Це генетичний потенціал рослини, якість насіння, наявність патогенів, збалансованість мінерального живлення, якість ґрунту тощо. На більшість цих елементів, окрім погодних умов, агрономи навчилися добре впливати. А от із якістю ґрунту складніше, - адже це складне багатогранне живе середовище, на покращення якого доводиться витрачати багато років.

Одним із факторів, що впливають на родючість ґрунту є наявність в ньому живих мікроорганізмів, що мають вплив на формування органічної частини ґрунту та доступність мінеральних елементів живлення для рослин. Це можуть бути черв’яки, бактерії та різноманітні гриби, що заселяють ризосферу рослин, або створюють стійкі симбіотичні зв’язки. На сьогоднішній день наука пропонує не лише зберігати природній фон живих організмів, а й застосовувати бактеріальні та грибкові препарати для обробки насіння озимої пшениці з метою контролю патогенної мікрофлори та покращення росту й розвитку кореневої системи.

Одним з таких напрямків є застосування препаратів на основі мікоризоутворюючих грибів, які вступають з чутливими рослинами в стійкий симбіотичний зв'язок, утворюючи мікоризу - поєднання гіфів гриба та коренів рослин, - та допомагають рослині покращити мінеральне живлення за рахунок підвищення доступності мінеральних елементів (особливо фосфору), збільшити площу поглинання, краще використовувати воду, посилити стійкість рослин до ураження патогенними організмами.

З цього року, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує аграріям застосувати новий унікальний препарат МІКОАППЛАЙ, ЗП, що на 100% складається із спор грибів Glomus та призначений для обробки насіння польових культур.

Препарат застосовується шляхом нанесення на насіння в звичайних протруювальних машинах із нормою застосування 20-40 г/т та з використанням для цього 6-10 л/т робочого розчину. Застосування препарату дозволяє покращити мінеральне живлення рослин, розвинути більш потужну кореневу систему та, врешті решт, сформувати кращий врожай.

Рис. 1. Результати через 30 днів після появи сходів.

Дані “Інституту землеробства НААН” м. Київ, 2018 р.

МІКОАППЛАЙ, ЗП - це абсолютно органічний продукт, що сертифікований в Україні і світі для застосування в органічному землеробстві. МІКОАППЛАЙ, ЗП може бути застосований, також, і в господарствах,  що займаються традиційним землеробством. Його застосування допоможе зменшити дозу мінеральних добрив, а на родючих ґрунтах - відмовитися від припосівного використання фосфорно-калійних добрив.


Враховуючи те, що МІКОАППЛАЙ, ЗП  - це продукт на основі живих організмів (хоч і у вигляді спор),  - для досягнення позитивного результату слід дотримуватися певних умов та рекомендацій.

Основні рекомендації при застосуванні МІКОАППЛАЙ, ЗП

  1. Для проростання спор грибів Glomus необхідне достатнє зволоження ґрунту.
  2. Оптимальна температура ґрунту на момент проростання спор є 15-20⁰С. При температурі ґрунту 5-7⁰С розвиток гриба затухає.
  3. Гриби Glomus добре розвиваються при рН ґрунту 4-6,5. Лужний рН шкідливий для їх розвитку.
  4. При використанні препарату та обробленого насіння слід уникати довгого контакту із сонячним світлом.
  5. Високий вміст доступного фосфору в ґрунті (та застосування високих доз фосфорних добрив) пригнічує розвиток грибів Glomus.
  6. Прямий контакт із фунгіцидами може бути шкідливим для грибів Glomus, проте деякі діючі речовини мало впливають чи не є шкідливими для їх розвитку. Детальну інформацію про чутливість МІКОАППЛАЙ, ЗП до фунгіцидів можна уточнити в представників ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн».

Дослідження, проведені в Україні в 2018 році, показали сумісність застосування препарату МІКОАППЛАЙ, ЗП разом з протруйником ФУНАБЕН Т 480, ТН.

Рекомендована суміш:

МІКОАППЛАЙ, ЗП (0,02 - 0,04 кг/т) + ФУНАБЕН Т, ТН (2,5 л/т)

За більш детальною інформацією звертайтеся до представника ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у вашому регіоні.