СТАН ПОСІВІВ ОЗИМОГО РІПАКУ ПІСЛЯ ЗИМИ – ПЕРША ОБРОБКА ВІД ХВОРОБ

Вже розпочалося і повсюди триває відновлення вегетації озимих культур, в тому числі й озимого ріпаку. Стан рослин на полях в цілому задовільний, чому посприяла м’яка зима без істотних коливань температур та сильних морозів. Така ситуація разом з теплою дощовою погодою восени створили оптимальні умови, які сприяли ураженню, розвитку й накопиченню інфекції на ріпаковому полі.

Так, наприклад, за даними обстежень Держпродспоживслужби, на 10-47% площ озимого ріпаку відмічається розвиток альтернаріозу, фомозу та борошнистої роси на 4-10% рослин у господарствах Вінницької, Житомирської, Київської, Львівської та Хмельницької областей.

Аграріям, особливо в південних регіонах України, необхідно звернути увагу на профілактику та захист ріпаку від цих хвороб і запланувати внесення фунгіцидів. Звертаємо вашу увагу, що за середньодобової температури нижче 10-12°С більшість фунгіцидів, які є на ринку, будуть малоефективними.

Огляд посівів озимого ріпаку, 20.03.2023р., Дніпропетровська обл.

Огляд посівів озимого ріпаку, 22.03.2023р., Черкаська обл., Тальнівський район

В портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» є фунгіцид ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л), застосування якого у ранньовесняний період з нормою 1,2-1,4 л/га дозволяє:

  • ефективно контролювати комплекс хвороб ріпаку вже від +5°С за рахунок тіофанат-метилу та цифлуфенаміду у складі препарату;
  • прискорювати загоєння тканин, що були пошкоджені внаслідок перезимівлі чи ранньовесняних заморозків та блокувати потрапляння інфекції в рослину;
  • покращувати бічне гілкування рослин.
Ікарус Турбо – весняне застосування (ВВСН 30-32), Умань Агро Арена, 2022

Посіви, які були слабо розвинені з осені, на яких не спостерігається сильного тиску хвороб у період початку витягування головного пагону за висоти 10-15 см, радимо обробити препаратом ІКАРУС ТУРБО (тебуконазол 430 г/л) з нормою застосування 0,45-0,6 л/га. Така обробка з одного боку притримає ріст центрального пагону, покращить розвиток кореневої системи та бічне гілкування й сформує більш компактну рослину, а з іншого - забезпечить захист ріпаку від комплексу хвороб які можуть розвиватися у цей період.

На фото помітна візуальна різниця у покращеному гілкуванні, рослини на обробленому варіанті мають товстіше та міцніше стебло, а також краще захищений нижній ярус листя. ІКАРУС ТУРБО вносили 25.04.2022р.

На ослаблених після зими посівах, для прискореного відновлення рослин після приморозків, рекомендуємо у баковій суміші з фунгіцидами та інсектицидами використати мультифункціональний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС (2,0-2,5 л/га). Це дозволить активізувати захисні механізми рослини та сприяти інтенсивному наростанню кореневої системи, посилить природній імунітет рослин та поліпшить їхню стійкість до стресових факторів.

21.03.2023р., Кіровоградська обл. Результат за 2 дні після встановлення жовтої чашки

Окрім застосування фунгіцидів та біостимулянтів на ріпаку наразі буде актуальним й інсектицидний захист від прихованохоботників, які з’являються на полі вже при температурі +6 °С, а масовий літ та спарювання проходить за температури + 10-12 °С. 

На фото видно, як за два дні в жовту чашку потрапило багато злакових та інших мух, хрестоцвіті та смугасті блохи, трипси та довгоносики (вони ж стеблові капустяні прихованохоботники).

За виявлення у жовтій чашці-пастці більше 10 особин цих шкідників упродовж 3 діб рекомендуємо провести обробку посівів інсектицидом ІНАЗУМА нормою 0,2-0,24 кг/га, який ефективний від + 5°С та дозволяє проконтролювати хвилі льоту шкідника й захистити ріпак на період від 2 тижнів, залежно від погодних умов.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.