УВАГА! КЛІЩІ! ЗАХИЩАЄМО ПОСІВИ СОЇ

Стовпчики термометрів по всій території України вже кілька тижнів не опускаються нижче 30°С. Звертаємо вашу увагу на необхідність моніторингу посівів сої на предмет появи й розвитку павутинного кліща, адже спекотна погода липня 2021 року є надзвичайно сприятливою для поширення цього дуже шкодочинного об’єкта. В таких умовах соя продукує багато амінокислот та є привабливішою для кліщів. 

В багатьох регіонах вже спостерігається пошкодження посівів сої. У разі продовження сприятливих умов та ігнорування методів боротьби із кліщем, його кількість буде зростати у геометричній прогресії, що може призвести до втрат врожаю більше 60-70%. Кліщі висмоктують сік із листкових пластинок, в результаті чого відбувається передчасне скидання листя, а також утворення недорозвиненого насіння й загальне зменшення врожаю.

Особини павутинного кліща розміщуються переважно на нижньому боці листка, тому дуже важливою є якість покриття культури робочим розчином та своєчасність застосування акарицидів.

ТОВ «СБЕ Україна Рівне », Рівненська область

Павутинний кліщ, початок заселення посівів, 06.08.2020р.

Поширення павутинного кліща, 02.09.2020р.

Обробки проти кліща слід робити за перших ознак його появи, або навіть профілактично, не дочікуючись масового розвитку. Для ефективного контролю необхідно використовувати обприскувачі, що обладнані системою, яка забезпечує покриття нижнього боку листка, де знаходиться павутинний кліщ. А також, достатню кількість робочого розчину (не менше 300 л/га) та обов’язково додати до бакової суміші ад’ювант-розповсюджувач, наприклад, СКАБА (0,05-0,1% від кількості робочого розчину).  Через непередбачуваний вплив, не рекомендується поєднувати акарицидні обробки з фунгіцидними, і, особливо, з добривами для позакореневого підживлення.

Багаторічний досвід боротьби із павутинним кліщем, дозволяє "Самміт-Агро Юкрейн" рекомендувати перевірену комбінацію:

НІССОРАН контролює кліщів на стадії розвитку яйце-личинка-німфа, порушуючи процес переходу кліщів з однієї стадії розвитку в іншу, та має трансламінарні властивості. БАЛАЗО контролює імаго кліща, а також інших шкідників, які можуть шкодити у посівах в цей період. А СКАБА дозволить більш рівномірно розподілити робочий розчин на поверхні рослини з метою якісного покриття культури, в т.ч. нижнього боку листка для досягнення найвищої ефективності.

Для виробництва органічної сої чи в господарствах, де помічена стійкість кліщів до загальнопоширених акарицидів, пропонуємо застосувати препарат СІЛКЕР з інноваційним механізмом дії на дрібних шкідників.

Після обробки розчином препарату на чутливих шкідниках утворюється полімерна сіткоподібна структура, яка впливає на важливі функції їх життєдіяльності: обмежує рух, блокує дихання та ускладнює харчування на рослині. СІЛКЕР працює дуже швидко - вже за декілька хвилин після обробки Ви зможете побачити перший візуальний ефект.

СІЛКЕР не містить в своєму складі токсичних хімічних сполук, не має негативного впливу на навколишнє середовище та є безпечним для людей. 

Норма використання: 0,1 % робочого розчину.

СІЛКЕР впливає лише на рухомі стадії кліщів, а після висихання робочого розчину вже не проявляє біологічної ефективності проти шкідників. Тому надзвичайно важливим чинником є якісна обробка і прямий контакт із шкідником. У разі необхідності обробку можна повторити через 5-7 днів.

Варто зазначити, що обробку препаратом СІЛКЕР потрібно проводити в денний час по сухому листку сої, мінімум за 3 години до випадання опадів чи роси.

Якщо необхідно дуже швидко зняти дорослих кліщів та забезпечити довготривалий захист, можна застосувати бакову суміш:

СІЛКЕР (0,1%) + НІССОРАН (0,5 кг/га). 

У цьому випадку СІЛКЕР виступає у ролі ад’юванта для розповсюдження, тому додавати інші ад’юванти вже не потрібно.

Застосовуйте перевірені акарициди та тримайте поле чистим від шкідників!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Ігор Лушпанов, Технічний експерт Західного регіону

+38 (050) 469-93-59

igor.lushpanov@summit-agro.com.ua