ВІДНОВЛЕННЯ САДУ ПІСЛЯ ГРАДОБОЮ

Кожний садівник чи виноградар дбає про свій сад як про малу дитину і з надією дивиться на майбутній врожай, що поступово розвивається у нього на очах. Ранні сорти яблук та винограду вже незабаром будуть готові до збору врожаю, зимові та осінні сорти ще «наливаються». Нажаль, літній період досить непередбачуваний, і разом із довгоочікуваними дощами до нас завітав буревій із градом, який пройшовся по різних регіонах України і ще не раз може повторитися.

Наслідки пошкоджень градобієм чи буревієм бувають жахливі, коли нічого вже вдіяти не можна. Але в більшості випадків плодові насадження отримують лише ушкодження плодів. Це теж неприємно, але і тут можна зарадити. Звичайно найкращим захистом є градобійна сітка. Проте, якщо у вас її в саду немає, то теж не варто опускати руки.

Пошкодження яблуні градобоєм

Добре відомо, що ушкоджені плоди погано загоюються, в рани проникає інфекція і можна втратити не лише товарність яблук, а й значну частину врожаю. Проте, вихід є. В професійних садівничих господарствах, одразу після градобою вже давно використовують перевірений спосіб – застосування фунгіциду ТОПСІН-М з нормою використання 1,5 л/га.

ТОПСІН-М препарат запобігає проникненню інфекції в пошкоджені тканини і сприяє кращому загоєнню плодів та молодих ушкоджених пагонів. Цей агроприйом можна ще застосувати на осінніх та зимових сортах, де ще відбувається активний ріст плодів. Також слід пам’ятати, що ТОПСІН-М треба застосовувати за 20 днів до збору врожаю на яблуні та за 30 днів на виноградниках. 

Ще одна порада від експертыв "Самміт-Агро Юкрейн": обірвіть сильно пошкоджені плоди, щоб дати можливість іншим плодам краще розвиватися.

Окрім фунгіциду ТОПСІН-М, в портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» для цієї мети є ще один продукт, котрий стане в нагоді особливо виноградарям та садівникам, які вирощують органічні яблука. Це біостимулянт АМАЛГЕРОЛ.

АМАЛГЕРОЛ покращує фізіологічні процеси в рослині та сприяє кращому росту та розвитку плодів і вегетативної маси, таким чином сприяє кращому природньому загоєнню ушкоджених плодів та пагонів, сприяє посиленому формуванню калюсної тканини що дуже важливо для загоєння пошкодженої лози на виноградниках. 

Цей продукт широко застосовується в виноградних господарствах Угорщини та Австрії. 

Згідно даних виробника, застосування АМАЛГЕРОЛ з нормою 4,0 л/га одразу після градобою покращує утворення калюсу до 36%. АМАЛГЕРОЛ сертифікований для органічного виробництва і може застосувавтися в садах без періоду очікування до збору врожаю.

Пошкодження винограду градом. Угорщина, м. Пекс

Крім того, в звичайних садах ви можете поєднати застосування ТОПСІН-М та АМАЛГЕРОЛ. Це сприятиме не лише кращому загоєнню ран, а й кращому розвитку плодів, та дасть можливість отримати максимальний врожай.

Також, з цією метою, ви можете використати оновлений та вдосконалений продукт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС з нормою застосування 3,0-4,0 л/га.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні .