БУР'ЯНИ В ПОСІВАХ СОЇ: ОБИРАЄМО НАДІЙНІ РІШЕННЯ!

Станом на початок червня на полях сої, особливо ранніх строків посіву та там, де не застосовувалися ґрунтові гербіциди, гостро постала проблема поширення бур’янів. Тепла погода та рясні дощі, що пройшли нещодавно, сприяють їх масовому розвитку. Тож, перед господарствами, як завжди, стоїть питання вибору гербіцидів.

Звичайно, спектр бур’янів на різних полях в різних регіонах суттєво відрізняється. Часто аграрії потребують навіть приготування спеціальних гербіцидних композицій. Проте, все ж, для більшості господарств базовими є декілька страхових рішень, а саме: препарати на основі бентазону та імазамоксу для контролю дводольних бур’янів, а також гербіциди на основі клетодиму та хізалофоп-п-етилу для контролю злакових бур’янів.

«Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує базові перевірені рішення. Розглянемо їх детальніше.

САКАНО - ефективний гербіцид на основі бентазону. Найкращий результат від застосування в посівах сої спостерігається за умови застосування у фазу 1-3 трійчастих листків культури та в початкових фазах розвитку бур’янів.

Це контактний гербіцид проти широкого спектру дводольних бур’янів, в тому числі падалиці соняшнику та ріпаку. Препарат застосовується як самостійно, так і в різноманітних сумішах. Для забезпечення найкращої ефективності САКАНО слід застосовувати з додаванням ад’ювантів, таких як ОЛЕМІКС чи СКАБА.

ІМАМЕКС - системний страховий гербіцид на основі імазамоксу із вираженою ґрунтовою дією. Цей препарат ефективно контролює широкий спектр дводольних та злакових бур’янів на ранніх етапах їх розвитку.

У випадку переростання бур’янів або ж в складних погодних умовах рекомендуємо використовувати в суміші із ад’ювантами ОЛЕМІКС чи СКАБА.

Найкращою рекомендацією для посиленого контролю широкого кола дводольних та окремих злакових бур’янів буде бакова суміш обох цих гербіцидів із додаванням ад’ювантів:

САКАНО (1,5-2,0 л/га) + ІМАМЕКС (0,75-1,0 л/га) + ОЛЕМІКС (0,5-1,0 л/га) (або СКАБА - 0,5% розчин)

Окремо хочемо звернути увагу, що якщо на ваших полях гостро стоїть проблема із злаковими бур’янами, то це питання досить легко вирішується застосуванням ефективних грамініцидів: АЛГЕБРА (клетодим, 360 г/л) та ТАРГА МАКС (хізалофо-п-етил, 100 г/л). Застосування цих гербіцидів, як і їх норми, більше прив’язуються до фази розвитку бур’янів. Основне застереження і одночасно рекомендація – завершити гербіцидні обробки до початку цвітіння сої.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.