Як боротися з білокрилкою на капусті?

Щорічно в кінці травня та на початку червня фермери та городники, що вирощують овочі на присадибних ділянках у відкритому ґрунті, стикаються із проблемою білокрилки. Традиційно вона завдає шкоди ще раніше в теплицях на томатах та огірках, а ось із висаджуванням капусти у відкритий ґрунт у виробників починаються справжні неприємності. Умови цього року є дуже сприятливими для розвитку білокрилки, адже перша половина червня в більшості регіонів була досить вологої із помірною температурою повітря, а це – ідеальні умови для її розвитку.

Звісно всі овочівники чудово розуміють, що потрібно застосовувати інсектициди, але часто такі обробки бувають не достатньо ефективними, та й питання залишків у вирощеній продукції турбує сумлінних фермерів.

Що ж робити в такому разі? ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» є однією із небагатьох компаній, яка має великий досвід та цілий арсенал засобів для контролю білокрилки в своєму портфоліо:

Вже декілька сезонів «Самміт-Агро Юкрейн» представляє на ринку України препарат СІЛКЕР, який не є пестицидом! Дія СІЛКЕР базується на фізичному впливі на дрібних шкідників.

Після обробки розчином препарату на чутливих шкідниках утворюється полімерна сіткоподібна структура, яка впливає на важливі функції їх життєдіяльності: обмежує рух, блокує дихання та ускладнює харчування на рослині.

Важливою перевагою СІЛКЕР є те, що цей інноваційний препарат не містить у своєму складі токсичних речовин, тому його можна застосовувати незадовго до збору врожаю без ризику перевищення залишків пестицидів.

СІЛКЕР є високоефективним проти дорослих особин білокрилок, забезпечує високий рівень контролю личинок, проте майже не дії на яйця шкідника.

Тому для подовженого контролю обробку СІЛКЕР потрібно повторити через 5-7 днів або застосувати СІЛКЕР в суміші з регулятором росту комах АППЛАУД  у нормі 0,6-0,7 л/га.

АППЛАУД діє на личинку у момент линяння, знижуючи чисельність наступного покоління, та призводить до нежиттєздатності яєць, які відкладають дорослі комахи.

Завдяки такій обробці можна забезпечити більш тривалий захисний період та уникнути частих повторних обробок.

Зверніть увагу: СІЛКЕР та АППЛАУД – це контактні препарати, а білокрилка розміщується переважно на нижньому боці листка.

 Щоб ефективно боротись проти тепличної білокрилки, потрібно мати в своєму арсеналі не лише контактні продукти, а й системні. Саме тому ми рекомендуємо використовувати системний інсектицид МОСПІЛАН для більш дієвого контролю шкідника.

МОСПІЛАН дуже швидко поглинається рослиною завдяки своїй системній дії та розподіляється по всій рослині, забезпечуючи довготривалу та високу ефективність контролю рухомих стадій шкідника.  

Таким чином, маючи в наявності такі різноманітні за своїм механізмом дії продукти, ми можемо збудувати ефективну систему захисту, чергуючи різні продукти для протидії утворенню стійкості у шкідників, та готувати бакові суміші, враховуючи наявні фази розвитку шкідника.

Застосовуючи інсектициди на капусті, не варто забувати про застосування ад’ювантів, адже капуста має сильний восковий наліт і схильна до зтікання робочого розчину з листа. Тому до препаратів МОСПІЛАН та АППЛАУД обов’язково додавайте ад’ювант СКАБА або використовуйте їх в суміші із препаратом Сілкер, який сам по собі має сильні властивості ад’юванту.

Особливістю поведінки капустяної білокрилки є те, що значна кількість дорослих особин під час руху обприскувача злітають у повітря, і, відповідно, потрапляють під дію препаратів. Але личинки залишаються на нижньому боці листка. Тому для забезпечення високого рівня контролю якість обробки має дуже важливе значення. Застосовуйте обладнання чи способи обприскування, які дозволяють ефективно покрити нижній бік листка для посиленого контролю білокрилки.

Обов’язково слідкуйте за ступенем заселення культури шкідником, не допускайте розвитку популяції (коли на рослинах масово присутні особини в різних фазах розвитку, в тому числі на нижніх листках), адже несвоєчасне виявлення шкідника та несвоєчасне застосування препаратів проти нього призводить до неякісного контролю шкідників.

Бажаємо гарних врожаїв!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.