ВІДНОВЛЕННЯ ОЗИМОГО РІПАКУ ПІСЛЯ СТРЕСУ, ПРИСКОРЕННЯ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЦВІТІННЯ

Прохолодна затяжна весна сильно вплинула на загальний стан рослин озимого ріпаку та швидкість розвитку рослин. Зазвичай в кінці квітня - на початку травня поля озимого ріпаку вже активно цвітуть, але цього року, в цей же період відбувається лише перехід до генеративної фази-початку стеблування.

Стан ріпаку в Вінницькій обл., Липовецький р-н станом 23.04.21

Тобто, на даний момент культура навіть не пройшла періоду бутонізації. Таке зміщення періодів проходження фаз може негативно  вплинути на довжину періоду цвітіння, що в результаті може суттєво знизити показники врожайності, навіть гарно розвинутих з осені посівів.

Як ми можемо вплинути на цей процес?

В такій ситуації вкрай необхідно простимулювати рослини, покращити всі фізіологічні процеси. Відмінним рішенням стане біостимулянт АМАЛГЕРОЛ

Внесення препарату у фазу бутонізації в нормі 2,0-3,0 л/га допомагає досягти більш раннього та рівномірного цвітіння культури. В результаті ми можемо забезпечити кращий рівень запилення культури, отримати потужніші рослини і, як наслідок, отримати більшу врожайність.

Озимий ріпак. Чехія. Весна 2015 р. Раннє цвітіння на полях, оброблених АМАЛГЕРОЛ

Крім того, великі ризики для рослин ріпаку несуть пізні весняні заморозки та гербіцидні стреси, які суттєво пригнічують та пригальмовують культуру. 

Цим чинникам теж можна успішно протистояти, використовуючи АМАЛГЕРОЛ

Залежно від ситуацій та завдань, АМАЛГЕРОЛ можна застосовувати з різними нормами та в різні строки.

  • При ушкодженні посівів пестицидами або заморозками потрібно у найкоротший час внести АМАЛГЕРОЛ з нормою 2,0-3,0 л/га.
  • У випадку прогнозування настання нічних весняних заморозків, АМАЛГЕРОЛ потрібно застосувати з нормою 2,0-3,0 л/га за 2 доби до можливого їх настання.
  • Якщо рослина знаходиться в несприятливих погодних умовах викликаних посухою, високими температурами, різкими перепадами температур, то застосування продукту АМАЛГЕРОЛ сприятиме підвищенню імунітету, стійкості рослин до даних умов та більш швидкому виходу із стресу.

АМАЛГЕРОЛ може застосовуватись за нестабільних погодних умов та середньодобової температури повітря від +5°С. Препарат підвищує імунітет рослини до хвороб та проявляє синергізм при застосуванні із фунгіцидами. АМАЛГЕРОЛ, завдяки своїй формуляції, проявляє властивості ад’юванту та покращує застосування пестицидів у бакових сумішах. Додатково слід зауважити, що за умови регулярного застосування, препарат позитивно впливає на розвиток ґрунтової мікрофлори, що також призводить до покращення структури ґрунту, до його розущільнення. 

АМАЛГЕРОЛ сумісний із більшістю гербіцидів, фунгіцидів та інсектицидів, перед застосуванням бажано провести тест на хімічну сумісність та уважно прочитати етикетку.

Вартість максимальної норми застосування продукту на 1 гектар еквівалентна 50 кг продовольчого ріпаку, в той час, коли прибавка від використання АМАЛГЕРОЛ в середньому становить 300 – 500 кг/га.

Застосовуйте АМАЛГЕРОЛ слідкуйте за розвитком своїх рослин, слідкуйте за прогнозом погоди, та не дайте різноманітним стресам впливати на ваші врожаї!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Мельничук, Технічний експерт Центрального регіону

+38 (095) 001-39-60

andrii.melnychuk@summit-agro.com.ua