ГОТУЄМО БУЛЬБИ КАРТОПЛІ ДО НАЛЕЖНОГО ЗБЕРІГАННЯ

Успішне зберігання будь-якої картоплі незалежно від її призначення (столова, насіннєва, чіпсова) протягом тривалої зимівлі можливе тільки при наявності здорового врожаю бульб. Однією з особливостей фітофторозу - найшкодочинішої хвороби картоплі - є те, що окрім ґрунту, джерелом інфекції виступають й уражені бульби.

Бульби уражуються або від зооспорангіїв, які при рясних дощах можуть з листків потрапляти у ґрунт, або, частіше, під час копання, коли вони стикаються з поверхневим шаром ґрунту чи ураженою гичкою. Навіть незначне пошкодження сприяє проникненню інфекції.

Безпосередньо у сховищі фітофтороз від бульб під час зберігання не передається, але уражені місця часто заселяють багато фітопатогенних мікроорганізмів, які зумовлюють гниття бульб під час зберігання, а у місцях фітофторозних уражень часто розвивається суха гниль.

Прояви фітофторозу бульб

Ефективним методом, який дає можливість захистити бульби від фітофторозу та знизити ризик ймовірного ураження бульб, є застосування фунгіцидів. Однак, будь-які фунгіциди не забезпечать позитивний результат. Потрібен такий препарат, діючі речовини якого зможуть забезпечити захист не лише вегетативної частини, а й бульб картоплі.


Фунгіцид РАНМАН ТОП з діючою речовиною ціазофамід, 160 г/л має профілактичну та лікувальну (упродовж 24 год після ураження) дію на патоген. 

Препарат впливає на збудника на всіх етапах його розвитку, блокує розвиток зооспор, протидіє їх змиванню і зараженню бульб фітофторозом, що є надзвичайно важливим моментом при вирощуванні посадкового матеріалу та бульб для тривалого зберігання. 

Формуляція фунгіциду поєднує в собі діючу речовину та новітні ад’юванти, що сприяють кращому покриттю та закріпленню препарату на поверхні листа, а також забезпечує стійкість до змивання опадами.

Схема застосування РАНМАН ТОП на картоплі

* - зараження бульб фітофторозом відбувається при контакті з ураженими стеблами або при наявності зооспор в ґрунті. Використання РАНМАН ТОП в останню обробку забезпечує надійний захист картоплі від фітофторозу бульб та сприяє кращому зберіганню.

Застосовувати РАНМАН ТОП для захисту від фітофторозу бульб, які закладаються на зберігання, необхідно протягом другої половини вегетації. А останньою і однією із найбільш важливих обробок є застосування під час десикації картоплі. При цьому норма витрати препарату становить 0,5 л/га. Важливо не затримуватися із цією технологічною операцією, адже запізніла, несвоєчасна десикація, навіть із застосуванням РАНМАН ТОП, не зможе уберегти бульби від зараження. Час проведення десикації та її кратність (за один чи два проходи) залежать від сортових особливостей, погодних умов та запланованих термінів збирання картоплі (технологічний конвеєр збирання).

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.