ЗАЧИСТКА ПОЛІВ ВІД БУР’ЯНІВ ВОСЕНИ – ВИБІР ГЕРБІЦИДІВ

Дощі в серпні сприяли активному росту бур’янів на полях після стерньових та нестерньових попередників. Це зокрема однорічні й багаторічні злакові та дводольні бур’яни, які під покривом основної культури були пригніченими, а після жнив швидко розвиваються та встигають сформувати насіння. Особливо це проявляється коли господарства зволікають, зовсім не проводять лущення стерні або обробку гербіцидами після збирання попередника. Бур’яни за таких умов активно споживають вологу та елементи живлення з ґрунту, знижуючи потенціал наступних культур в сівозміні.

Восени особливо актуальною є боротьба з багаторічними бур’янами, оскільки саме в осінній період відбувається відтік поживних речовин з листків у коріння. Саме тому внесення гербіциду в цей період несе викорінюючий ефект на ці види бур’янів. Для обробок восени традиційно застосовують препарати на основі діючої речовини гліфосат. Після внесення гліфосатів забур’яненість наступних культур багаторічними бур’янами зазвичай знижується більше ніж на 85%.  


На складах «Самміт-Агро Юкрейн» доступний високоякісний гербіцид, вироблений в ЄС, на основі ізопропіламінової солі гліфосату - БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП.

Рекомендована норма застосування препарату 2,0-3,0 л/га для боротьби з однорічними бур’янами; 4,0-5,0 л/га для боротьби з багаторічним бур’янами, залежно від фази розвитку бур’яну та умов застосування препарату. Важливим моментом є те, що БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП відмінно працює за умови низьких норм виливу робочого розчину - 100-150 л/га. Обробіток ґрунту після внесення БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП можливий вже через 5-7 днів після обприскування. Але краще цей прийом застосовувати через 15-21 день після повного відмирання бур’янів.

Рекомендовані норми БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП у бакових сумішах:

  • 3,0 л/га – для боротьби з однорічними бур'янами, а також багаторічними в початкових фазах розвитку.
  • 4,0-5,0 л/га - для боротьби з багаторічними та перерослими бур’янами.

Фото 1. Ефективність Барклей Галлап в суміші з Вольта-Его Адванс, 21 ДПО

Продукти на основі діючої речовини гліфосат є дуже чутливими до таких показників якості води, як  підвищена забрудненість та кислотність, наявність великої кількості катіонів Ca та Mg. Якщо вода не відповідає потрібним параметрам, то біологічна ефективність продукту суттєво знижується. Тому для застосування гліфосату та отримання найвищої ефективності варто додавати до суміші кондиціонер води ВОЛЬТА-ЕГО АДВАНС 0,25-0,5 % розчину (фото 1). 

Даний препарат, окрім властивостей кондиціонеру води, має функції ад’юванту, що також дуже важливо для більш якісного покриття робочої поверхні, особливо бур’янів із потужним восковим нальотом, або значною опушеністю листової пластинки.

РЕКОМЕНДОВАНІ БАКОВІ СУМІШ:

  • Для коригування рН:

БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП (3,0 л/га) + ВОЛЬТА-ЕГО АДВАНС (0,25%  розчин) 

  • Для блокування катіонів Ca та Mg:

БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП (3,0 л/га) + ВОЛЬТА-ЕГО АДВАНС (0,3-0,5% розчин)

Варто відзначити також,  що, незважаючи на те, що продукти на основі д.р гліфосат є гербіцидами суцільної дії, частина бур’янів має середню чутливість або підвищену стійкість до гербіциду. Зокрема середньо чутливими є такі бур’яни: лобода біла, полин, канатник Теофраста, льонок несправжній, кропива, вероніка польова, амброзія, ромашка (види), м’ята польова, кохія звичайна, портулак городній, гірчиця польова. Підвищену стійкість до гліфосату мають: осот рожевий та жовтий, берізка польова, кучерявець Софії, молочай (види), жовтушник, гірчаки (види), кульбаба лікарська, талабан польовий, горошки (види), конюшина повзуча.

Для більш потужного контролю вище перелічених видів бур’янів, варто додавати до бакової суміші гербіцид ДІКАФЛОР з нормою 0,25 л/га.

РЕКОМЕНДОВАНА БАКОВА СУМІШ:

  • Для посиленого захисту проти комплексу стійких та середньочутливих бур'янів:

БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП (3,0 л/га) + ДІКАФЛОР (0,25 л/га) + ВОЛЬТА-ЕГО АДВАНС (0,25-0,5% розчин)

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.