ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАХИСТУ ОВОЧІВ ВІДКРИТОГО ҐРУНТУ ПРЕПАРАТАМИ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» (червень 2018)

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ

На сьогоднішній день на території України на всіх овоче-баштанних рослинах зареєстровано понад 300 різних видів шкідників. Найбільша кількість належить до родини довгоносиків, совок, попелиць, листоїдів, пластинчато-вусих, коваликів, справжніх та мінуючих мух. Картоплю, томати, баклажани у червні-на початку липня продовжуватиме масово заселяти колорадський жук, відбуватиметься живлення личинок.

На капусті розвиватимуться і шкодитимуть гусениці біланів, молі та совок, попелиця, осередково клопи та прихованохоботники. 

Проти комплексу цих шкідників ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати інсектицид МОСПІЛАН, ВП (0,15-0,20 кг/га) та ІНАЗУМА, ВГ (0,3-0,4 кг/га) з додаванням ефективних ад’ювантів СКАБА, КЕ (0,1-0,2 л/га), або ВАЙС, КЕ (0,2-0,4 л/га).

При заселенні огірків павутинним кліщем ефективною є бакова суміш препаратів:

НІССОРАН, ЗП (0,4 кг/га) + БАЛАЗО, КЕ (0,3 л/га) + СКАБА, КЕ (0,1 л/га).

Потрібно звернути увагу на боротьбу с цикадами та білокрилкою, які є найбільш небезпечними переносниками різних вірусних захворювань. В даному випадку слід застосовувати препарат АПЛАУД, ЗП, який діє за рахунок пригнічення синтезу хітину у комах.  Його застосовують в нормі 0,5-0,7 кг/га як в чистому вигляді, так і в баковій суміші з препаратом МОСПІЛАН, ВП (0,2 кг/га).

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Великої шкоди овочевим культурам завдають різноманітні хвороби. Як показує практика, в першу чергу доцільно проводити профілактичні обробки, щоб запобігти зараженню патогенами. Проти фітофторозу, альтернаріозуплямистостей листя томатів та картоплі застосовують препарати МЕДЯН ЕКСТРА 350 SC, КС (2,0-2,5 л/га), МАНЗАТ, ВГ (1,0-1,3 кг/га), ПЕНКОЦЕБ, ЗП (1,2-1,6 кг/га), КОЛЬТ 690, ЗП (2,0 кг/га). В разі сильної загрози розвитку фітофторозу необхідно застосувати фунгіцид РАНМАН ТОП, КС (0,5 л/га), який контролює цю особливо небезпечну хворобу на всіх стадіях розвитку.

Даний препарат застосовують, також, на огірках та інших культурах, чутливих до зараження переноспорозом.

Для профілактики бактеріальних захворювань овочевих культур застосовують препарат МЕДЯН ЕКСТРА 350 SC, КС (2,0-2,5 л/га), або бакову суміш:

МЕДЯН ЕКСТРА 350 SC, КС (1,5 л/га) + КАЗУМІН 2Л, РК (1,5 л/га).

При фактичному інфікуванні культур бактеріозами застосовують біофунгіцид КАЗУМІН 2Л, РК в чистому вигляді  з нормою 1,5-3,0 л/га, в залежності від видового складу бактерій.

ЗАХИСТ ВІД СТРЕСІВ

Для підвищення імунітету та стійкості рослин до несприятливих погодних умов, різноманітних стресових ситуацій, кращого розвитку кореневої системи та росту самих рослин ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати інноваційний біостимулянт та біоактиватор ґрунту – АМАЛГЕРОЛ, ЕВ в нормі 3,0-5,0 л/га. В разі наявності краплинного зрошення препарат доцільно вносити в ґрунт з нормою 5,0 л/га.