РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ОЗИМОГО РІПАКУ ВІД ХВОРОБ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕГЕТАЦІЇ

Зима сезону 2018-2019 років була досить м’якою, без значних понижень температури. Це сприяло добрій перезимівлі ріпаку озимого. Навіть поля пізніх строків посіву, які ввійшли у зиму у фазі 2-3 листків, перезимували добре. Зрідження посівів майже не спостерігається, рослини ріпаку практично не втратили листову поверхню і успішно відновили вегетацію. Але тепла осінь, зима без промерзання ґрунту та затяжна весна, яка для ріпаку фактично почалася з початку лютого, сприяли накопиченню інфекції та початку інтенсивного розвитку хвороб. Тому весною необхідно звернути особливу увагу на профілактику та захист культури від таких хвороб, як фомоз, борошниста роса, склеротиніоз (біла гниль), циліндроспоріоз, альтернаріоз.

Тому для покращення фітосанітарного  стану посівів ріпаку озимого, компанія «Самміт-Агро Юкрейн»  рекомендує саме зараз, на початкових етапах росту культури, застосувати  трьохкомпонентний фунгіцид ЮТАКА, СЕ. Препарат ЮТАКА, СЕ має такі переваги:

  • Проявляє профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію проти широкого спектру хвороб;
  • Не лише ефективно стримує розвиток хвороб (особливо збудників фомозу), але й допомагає відновленню тканин, пошкоджених під час перезимівлі;
  • Сприяє кращому гілкуванню рослин ріпаку та покращує розвиток кореневої системи;
  • Завдяки новій молекулі – цифлуфенаміду з новим механізмом дії, ЮТАКА, СЕ проявляє стійку інгібуючу дію на всіх стадіях розвитку борошнистої роси та пригнічує розвиток інших поширених хвороб.

Цього сезону ми рекомендуємо застосовувати фунгіцид ЮТАКА, СЕ у нормі витрати 1,2-1,4 л/га в зв’язку з сприятливими умовами для розвитку хвороб.

Для  успішного старту росту і розвитку культури, до бакової суміші   рекомендуємо додати біостимулянт на основі морських водоростей та   екстрактів рослин АМАЛГЕРОЛ, ЕВ з нормою витрати 1,5-2,0 л/га. Цей продукт прискорює відновлення   культури після природніх та хімічних стресових факторів, активує  захисні  механізми рослини та сприяє посиленому росту кореневої системи.  

АМАЛГЕРОЛ, ЕВ підсилює дію фунгіциду, покращує засвоєння культурою елементів    мінерального живлення, стимулює розвиток ґрунтової мікрофлори, посилює  імунітет та стійкість рослин до хвороб та несприятливих умов  навколишнього середовища. Вчасна фунгіцидна обробка у поєднанні з  інноваційним біостимулянтом допоможе уникнути   втрат врожаю від хвороб  та в більш повній мірі реалізувати потенціал   культури для досягнення  високих врожаїв.