ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ СОЇ ДО СХОДІВ КУЛЬТУРИ

Успішно стартувала цьогорічна посівна кампанія сої. Погодні умови в різних регіонах України дозволяють швидко, якісно провести посів та отримати дружні сходи, але такі умови сприяють і розвитку  різних видів бур’янів,  до засмічення якими соя дуже  вразлива.

Захист сої від бур’янів – важливий агрозахід, без якого не обійтися. Успішно поборотися  з небажаною рослинністю  допоможуть ґрунтові гербіциди, яких на ринку є досить великий асортимент.

Проте маємо наголосити, що існуючі ґрунтові гербіциди не лише знищують бур’яни, а й можуть мати негативний вплив на рослини сої, про що постійно говорять  насіннєві компанії, а саме про чутливість сої до деяких ґрунтових гербіцидів, наприклад, до метрибузину та пендиметаліну, і навіть розміщують цю  інформацію про чутливі сорти у своїх каталогах.

Крім того, застосування високих доз ґрунтових гербіцидів, що мають властивість промиватися в глибші горизонти, може негативно позначитися на розвитку азотфісуючих  бактерій.

За таких умов актуальним буде  застосування препарату ПЛЕДЖ – високоефективного  ґрунтового гербіциду  для довготривалого контролю проблемних широколистих бур’янів і  придатного  до застосування на всіх типах ґрунтів та всіх сортах сої.  ПЛЕДЖ чудово контролює лободу білу, паслін чорний, гірчак шорсткий, щирицю звичайну, підмаренник чіпкий  та багато інших видів бур’янів.

ПЛЕДЖ має високу селективність до сої і може бути використаний  у нормах 0,10-0,12 кг/га , без негативного впливу на культуру. Крім того, препарат не переміщується в нижні шари ґрунту , тому може застосовуватись на легких ґрунтах.

Для розширення спектру дії на однорічні злакові бур’яни (куряче просо, види мишіїв та інших) ПЛЕДЖ можна застосувати у баковій суміші із препаратом БАМБУ у нормі 0,15-0,2 л/га, який буде підсилювати дію першого на ці види бур’янів. У разі наявності  великої кількості хрестоцвітних бур’янів (редька дика, суріпиця звичайна та інших), а також  падалиці ріпаку, рекомендуємо додати у суміш із  ПЛЕДЖ гербіцид МАТРІКА з нормою 1,5 -2,0 л/га. Використання бакових сумішей збільшує ймовірність того, що у використанні страхових схем захисту сої від бур’янів  не буде потреби.

Рекомендовані бакові суміші:

ПЛЕДЖ 0,1 кг/га + БАМБУ 0,15-0,2 л/га

ПЛЕДЖ 0,1 кг/га + МАТРІКА 2,0-2,5 л/га*

* – світовий досвід використання.

Використання бакових сумішей збільшує ймовірність того, що у використанні страхових схем захисту сої від бур’янів  не буде потреби.

За  посушливих умов, а також в разі наявності грудкуватої поверхні поля або наявності певної кількості рослинних решток,  рекомендуємо   застосувати  бакові суміші ґрунтових гербіцидів із спеціальним ад’ювантом РОУБЕК з нормою 0,20-0,40 л/га і виливом води 200-300 л/га.

Це дозволить рівномірніше  покрити оброблювану поверхню, зменшить кількість дрібних капель та їх знесення, покращить адсорбцію препаратів з верхнім шаром ґрунту, що в результаті покращить ефективніть і розширить спектр дії гербіцидів.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Ігор Лушпанов, Технічний експерт Західного регіону

+38 (050) 469-93-59

igor.lushpanov@summit-agro.com.ua