ЗАХИСТ ВИНОГРАДУ НА СТАДІЇ ЗМИКАННЯ ЯГІД В ГРОНА

ЗАХИСТ ВІД ХВОРОБ

Насадження винограду наразі знаходяться у стадії формування врожаю. Відносно прохолодна погода і роса в нічний час є дуже сприятливими умовами для ураження винограду мілдью. Саме у фазу змикання ягід ця хвороба є найбільш небезпечною у зв’язку з ризиком ураження не тільки листя, а й грона винограду.

З метою недопущення поширення та розвитку мілдью, ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує при виявленні перших ознак ураження мілдью, а краще профілактично, застосувати інноваційний високоефективний препарат МІЛДІКАТ 25, КС.  

Це контактний фунгіцид, який володіє властивостями часткового   проникнення в тканини рослини, впливаючи на розвиток патогену на всіх   його стадіях розвитку: блокує вихід та проростання спор, зупиняє ріст   міцелію та пригнічує спороношення. Препарат є надзвичайно стійким до змивання опадами, що дуже актуально за мінливої погоди з частими  дощами,  але не залишає плям на ягодах винограду. Норма застосування:  3,5 л/га.

У фазу змикання ягід також є загроза ураження винограду оїдіумом,  який так само може пошкоджувати не тільки листя, а й спричиняти  пошкодження плодів, що в подальшому призводить до розтріскування ягід та  заселення їх цвілевими грибами та сірою гниллю.

Одночасно з мілдью та оїдіумом, сіра гниль є мабуть найбільш небезпечною хворобою винограду, і ризик ураження    ягід, що формуються, а також гребенів є досить високим, особливо в    погодних умовах, що склалися цього року в зонах вирощування винограду.

З метою ефективного контролю оїдіуму та сірої гнилі винограду в цей відповідальний період росту та розвитку винограду,    рекомендуємо  застосувати перевірений часом системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС, що має профілактичну та лікувальну дію, із нормою 1, 0 – 1,5 л/га.
Для поліпшення розповсюдження робочого розчину препарату на поверхні рослини, рекомендуємо додати до бакової суміші ад’ювант СКАБА, КЕ з нормою 0,2 л/га.

КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ

Розтягнутий літ гронової листовійки призвів до нерівномірного по часу  виходу гусені гронової листовійки другої генерації.

Ефективним  препаратом для боротьби з цим шкідником по відкрито живучих гусенях є інсекто-акарицид БАЛАЗО, КЕ з нормою 0,3 л/га. Препарат діє не тільки проти листовійок, а ще й  проти кліщів, що надає   можливість значно зменшити або затримати обробку специфічними акарицидами.

За консультаціями звертайтесь до регіонального представника  ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»

в Одеській обл. Ігоря Мусіча, моб.: +38 (050) 310-09-61,

або до регіонального представника у Вашому регіоні