ЗАХИСТ ЯБЛУНІ ПЕРЕД ЗБИРАННЯМ

Незважаючи на те, що літо ще у розпалі, українські садівники вже зараз планують збір урожаю та мають завчасно потурбуватися про належне зберігання плодів у сховищах.

Звичайно, вже стартував перший збір літніх сортів яблук та груш, не кажучи вже про ягідні та кісточкові культури, які масово потрапляють на ринки та стіл споживачів у свіжому вигляді прямо з саду, оминаючи період довготривалого зберігання.

Інша ж ситуація із плодами, призначеними для зберігання. До захисту таких плодів завжди є підвищені вимоги по якості: по-перше, вони мають бути чистими від хвороб та неуражені шкідниками, а по-друге, необхідно чітко контролювати рівень допустимих залишків пестицидів.

Отже, саме зараз варто приділити увагу останній обробці перед збором врожаю в саду.

Для ранньоосінніх сортів дозрівання таку обробку вже треба планувати найближчим часом, для більш пізніх сортів ця обробка може бути здійснена в кінці серпня-початок вересня.

То що ж потрібно робити прямо зараз?

Найбільш актуальними завданнями, які стоять перед садівниками у даний період, є контроль парші та збудників патогенів, що викликають хвороби зберігання, а також контроль другої генерації яблуневої плодожерки й зачищення колоній попелиць, що могли лишитися після попередніх обробок.

Для контролю парші, плодових гнилей та хвороб зберігання слід застосувати суміш фунгіцидів ТОПСІН-М та АКІРА.

Для контролю плодожерки слід застосувати малотоксичний для людей інсектицид МОСПІЛАН з нормою 0,2-0,25 кг/га.

Найкраща ефективність МОСПІЛАН досягається при застосуванні його по яйцям плодожерки, що знаходяться в стадії «чорна голівка», чи молодим щойно відродженим гусеницям. 

Одночасно із контролем плодожерки застосування МОСПІЛАН в зазначеній нормі допоможе «зачистити» залишки попелиць в саду.

Ця обробка в саду є дуже важливою, тому якість її проведення має бути забезпечена на високому рівні.

Для максимально якісного покриття рослин робочим розчином до вказаної суміші ми рекомендуємо додати спеціальний ад’ювант СКАБА (0,05% розчин).

Подбайте про свій майбутній урожай!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.