ПОСХОДОВИЙ КОНТРОЛЬ БУР’ЯНІВ У ПОСІВАХ СОЇ

Контроль бур’янів – один з найважливіших заходів в технології вирощування сої, оскільки навіть поодинокі бур’яни можуть знизити врожайність культури на 5-15%, а сильна забур’яненість може спричинити втрати до 65%!

Це пов’язано з тим, що соя навіть в другій половині вегетації є слабо конкурентною по відношенню до бур’янів. В той же час, бур’яни активно конкурують з рослинами за поживні речовини, вологу, а також світло. Як відомо, соя є світло- та вологолюбною культурою. Крім того, наявність бур’янів в кінці вегетації сої зобов’язує до проведення додаткового агрозаходу – десикації посівів У зв’язку з цим актуальним є підбір оптимальної гербіцидної схеми захисту посівів сої.

В 2023 році лінійка страхових гербіцидів у портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» доповнилась новинкою – препаратом САКАНО з діючою речовиною бентазон, котрий є базою для післясходового захисту сої від бур’янів.

Як відомо, найважче контрольованими бур’янами в посівах сої є лобода біла, амброзія та падалиця соняшнику. Тому задля забезпечення відмінного рівня контролю цих та інших бур’янів слід застосовувати гербіцид САКАНО саме тоді, коли переважна більшість бур’янів в полі знаходиться в початкових фазах розвитку, наприклад:

  • падалиця ріпаку - фаза сім'ядоль - 4 листків (ВВСН 10-14)
  • падалиця соняшнику - фаза 2 листків (ВВСН 12) в т.ч стійка до гербіцидів
  • лобода біла – фаза сім’ядоль - 4 листків (ВВСН 10-14)

Гербіцид зареєстрований для застосування у фазу сої 1-3 трійчастих листки, але більш важливою при виборі оптимального часу для внесення є саме оптимальна фаза бур'янів.

Зареєстрована норма препарату САКАНО складає 1,5-3,0 л/га. Тож, коли бур'яни знаходяться в оптимальних фазах, препарат може застосовуватись з мінімальною або середньою нормою. Якщо ж фіксується переростання бур’янів, то необхідно використовувати максимально зареєстровані норми препарату.

Враховуючи той факт, що діюча речовина САКАНО є контактною, потрібно подбати про якісне змочування рослин. Рекомендована норма виливу робочого розчину має становити не менше, ніж 200 л/га.

Наразі у зв’язку з посушливими погодними умовами на більшій частині України в травні - початку червня ми фіксуємо потужний восковий наліт на рослинах лободи, який значним чином перешкоджає ефективності гербіцидних сумішей та не дозволяє розкрити їх потенціал. Рекомендуємо до гербіцидів обов’язково додавати ад’юванти ОЛЕМІКС (0,8-1,0 л/га) або СКАБА (0,05% розчин):

САКАНО (1,5-2,0 л/га) + ОЛЕМІКС (0,8-1,0 л/га)

САКАНО (1,5-2,0 л/га) + СКАБА (0,05 % розчин)

У портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» для післясходового захисту сої є ще один дієвий гербіцид - ІМАМЕКС.

Внесення ІМАМЕКС (імазамокс, 40 г/л) в посівах сої є актуальним у випадку незначного забур’янення або в разі поодинокого проростання бур’янів крізь гербіцидний екран попередньо внесеного ґрунтового гербіциду.

В такому випадку бур’яни можна проконтролювати внесенням гербіциду ІМАМЕКС із нормою застосування 1,0 л/га. Орієнтуватись потрібно на фазу розвитку бур’янів. 

Фаза розвитку однорічних бур’янів має бути не більшою ніж:

  • дводольні - до 4-х справжніх листків;
  • злакові - до 3-х справжніх листків.

Новою можливістю для захисту посівів сої є спільне застосування гербіцидів САКАНО та ІМАМЕКС у баковій суміші.

Така схема особливо актуальна, коли попередньо не було застосовано ґрунтових гербіцидів або спостерігається значний тиск бур’янів. В даній суміші підсилюється та розширюється гербіцидна дія проти: лободи, амброзії, пасльону, коренепаросткових, падалиці соняшнику, а також проти злакової групи бур’янів. Крім того ІМАМЕКС має побічну ґрунтову дію.

Норма застосування препаратів може коригуватись, в залежності від ситуації в полі.

Рекомендована бакова суміш:

Для контролю однорічних та багаторічних злакових бур’янів в посівах сої доцільно застосувати оригінальний японський грамініцид ТАРГА МАКС (хізалофоп-п-етил, 100 г/л) з нормою застосування 0,5-0,75 л/га проти однорічних бур’янів та 1,0-1,5 л/га проти багаторічних видів.

Для уникнення додаткових ефектів фітотоксичності до культури варто витримати тижневий інтервал між внесенням грамініциду та гербіциду проти широколистих бур'янів.

Подбайте про надійний захист своїх посівів!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.